TED Van Koleji Genel Müdürü Önder Özbay, TED Van Koleji tarafından düzenlenen burs ve diğer kurumlar arasındaki farkını anlattı.

Özbay yaptığı açıklamada; "Tam Eğitim Bursu kapsamındaki öğrenciler, TED Okullarında eğitim almaktadırlar.  Öğrencilerin eğitim ücretlerinin yanı sıra, barınma, yemek, kitap, kırtasiye ,giyim giderleri ve cep harçlıkları da karşılanmaktadır. Öğrenci, başarılı olduğu sürece üniversite eğitiminin sonuna kadar burs alabilmektedir. Öğrencilere eğitimin yanı sıra kültürel ve sosyal gelişimleri için destek verilmektedir.

Psikolojik danışma ve rehberli desteği ile öğrencinin gelişimi sürekli izlenmektedir. Gerekli durumlarda ek ders isteği sağlanmaktadır. Sistemden mezun olan öğrencilerin kariyer takibi yapılmakta ve işe yerleşim süreçleri izlenmektedir. Eğitim meşaleleri (Bağışçılarımız) htpp:// burs.ted.org.tr web adresinden, öğrencilerin akademik ve psiko-sosyal durumunu izleyebilmektedir" dedi.

Türk Eğitim Derneği Nasıl Burs Verir?

Genel Müdür Önder Özbay, TED Kolejlerinde iki çeşit burs olduğunu hatırlatarak; "Türk Eğitim Derneği, 'Destekleme" 'Tam Destek' ve Tam Eğitim Bursu'

Uygulamalarıyla maddi imkanları kısıtlı fakat başarılı öğrencilere eğitim olanağı sunmaktadır.Destekleme ve Tam Destek Burslarında MEB’e bağlı resmi okullarda eğitimlerine devam eden öğrencilerin kitap-kırtasiye, kıyafet ve cep harçlıkları karşılanırken, Tam Eğitim Bursu ile TED Okullarının vermekte olduğu başarı bursları bulunmaktadır. Tam Eğitim Bursu ise, Türkiye genelinde yapılan merkezi sınav ve sonrasında gerçekleştirilen mülakatlar (ev ziyaretleri) öğrencilerin seçildiği Tam Eğitim Bursu ( TEB) ile sadece okul ücretleri değil; cep harçlığı, servis yemek , kitap -kırtasiye, kıyafet, yatılı ise pansiyon giderleri karşılanmaktadır.

Burs almaya hak kazanarak TED Okullarında eğitim gören ve mezun olan öğrencilerimizin , üniversite eğitimleri boyunca da bursları devam etmektedir. Ayrıca üniversite öğrencilerinin staj ve kariyer takiplerinin yapıldığı sistemimizde, mezun öğrencilerin işe yerleşme süreçleri izlenmektedir" diyen Özbay; "2018- 2019 Eğitim Öğretim yılında eğitime başlayacak olan TED Van Koleji ‘aydınlık bir Türkiye yolunda ‘ 5 , 6 ve 7. sınıflarda okuyacak başarılı fakat maddi gücü yetersiz öğrencilere ulaşmak istemektedir. Sosyal sorumluluk projesinde yer alarak ihtiyaç sahibi başarılı öğrencilerinizi 25 mart 2018 tarihinde yapılacak olan TED Van Koleji bursluluk sınavına katılımını sağlamanızı ve bu kapsamda belirlediğiniz öğrencilerinizi özellikle (TEB) tam eğitim bursu adayı olarak belirtmeniz çok önemli" olduğunu söyledi.