İlimizin yeni eğitim markası eğitim alanında Türkiye’nin ilk sivil inisiyatifi TÜRK EĞİTİM DERNEĞİ çatısı altında kurulan TED Van Koleji Yönetim Kurulu üyesi Tevfik UÇAR ve TED Van Koleji Kurucu Müdürü Önder ÖZBAY’IN il ve ilçe merkezlerine ziyaretleri devam ediyor.

TED Van Koleji Yönetim Kurulu Üyesi Tevfik UÇAR ve TED Van Koleji Kurucu Müdürü Önder ÖZBAY 7 Mayıs Salı günü aldıkları randevu üzerine Özalp Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili SAYIN Ferhat VARDAR’I makamında ziyaret ettiler. Özalp Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sayın Ferhat VARDAR; Ankara siyasal bilgiler fakültesinde okuduğu sırada TED Ankara Koleji’nin önünden her geçtiğinde ileri ki yıllarda çocuklarını TED’de okutma özlemi içerisinde olduğunu belirterek bunu VAN ilinde gerçeğe dönüştürdüğünü ve bu anlamda TED Van Kolejini Van iline kazandıran tüm eğitim gönüllülerini yürekten tebrik ettiklerini söylediler.

Sadece Van ili içerisinde değil ilçelerde de eğitim iş birliği sağlayacaklarını bundan sonra ki seminerlerinde önceden olduğu gibi halka açık olacağını belirten ÖZBAY yakın zamanda son sistemler ile donatılmış olan okul binalarına taşınacaklarını belirttiler.