Okulumuzda K12 bütünlüğü gereği 4, 5 ve 7. sınıflar için uygulanan TOEFL Primary ve Junior sınavlarının başvurularını yapar. Sınava hazırlık sürecinde öğrencilere uygulanacak deneme sınavlarını hazırlar ve uygulanmasını koordine eder. Sınav sonrası sonuçları Ölçme ve Değerlendirme biriminden alır ve detaylı analiz eder. Bu bilgileri öğrencinin gelişimini desteklemek için ders öğretmenleriyle paylaşır.

ORTAOKUL PROJELERİ:

DUBBING FEST

TAJMUN

COMMUNITY SERVICE PROJECTS

TOEFL PRIMAR& JUNIOR EXAMS

ORTAOKUL PROJE& KULÜPLER

DUBBING CLUB:

5. ve 6. sınıf öğrencilerimiz kulüp çalışmalarında dublaj tekniklerini öğrenerek, animasyon çizgi filmlerine İngilizce yaratıcı metinler yazarlar. TED Okullarında ve prestijli okulların düzenlediği Dubbing yarışmalarında yer alırlar.

Sene sonunda yapılan ve tüm 5. sınıflarımızın aktif rol aldığı ‘Dubbing Fest’ te öğrencilerimiz tüm gün süren etkinlik kapsamında aşamalı olarak dublaj performanslarını sergilerler ve keyifli bir gün geçirirler.

TAJMUN / JMUN KULÜBÜ( TED VAN KÜÇÜKLER MODEL BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KULÜBÜ ):

Birleşmiş Milletler kurumlarının eğitsel bir simülasyonu olan kulüpte öğrencilerimiz 6. sınıftan itibaren aktif rol alırlar. Yurtiçi ve yurtdışındaki birçok konferansa katılarak lisede hayatlarında devam edecek olan MUN kariyerlerine güçlü bir alt yapı oluştururlar.

Ortaokul ve Lise MUN Kulübündeki öğrencilerimiz, uzun yıllardır edindikleri deneyim ve bilgiler ile 2019 Mayıs ayında okulumuzda ilk kez düzenlenen JMUN Konferansına ( TAJMUN’19 ) ev sahipliği yapmışlardır. Türkiye’deki birçok prestijli okulun katılımı ile yaklaşık 400 kişilik bir konferansa imza atılmıştır. TAJMUN’20 Nisan ayında gerçekleşecektir.

COMMUNITY SERVICE PROJECTS ( SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİMİZ ) / CHARITY CLUB:

5 yıldır devam eden kulübümüzde; 7. ve 8. sınıftaki gönüllü öğrencilerimiz kulüp saatleri içerisinde akran öğretmenliği yapmaktadırlar. Öğrencilerimiz, Muratpaşa Belediyesi Türkan Saylan Kreşindeki 4-5 ve 6 yaş minik öğrencilere sene başında hazırlanan yıllık planları doğrultusunda haftada 1 saat İngilizce dersi vermektedirler. TOEFL PRIMAR& JUNIOR EXAMS (Test Of English As a Foreign Language)

Ana dili İngilizce olmayanların İngilizce bilgisini ölçmek amacıyla, Amerika’da New Jersey Eyaletinde bulunan Educational Testing Service (ETS) tarafından dünyanın pek çok merkezinde düzenlenen TOEFL bir sınavlar bütünüdür ve bu sınavlar öğrencilerin yaşlarına göre aşamalı olarak alınmaktadır. Bu sınavlar dizisinin en son basamağı olan TOEFL IBT’nin TED Van Koleji Özel Lisesi 9. sınıfta alınması hedeflenmektedir. Böylece öğrencilerimizin üniversite hazırlık atlama, yurtdışı eğitim programlarına başvuru, vize alım işlemlerinde kolaylık gibi durumlarda uluslararası geçerliliği olan bir sertifika alması sağlanmaktadır. Öğrencilerimizin ilk ve ortaokul düzeyinde aldıkları TOEFL Primary ve TOEFL Junior sınavları, öğrencilerimizin sınavlar bütününün son aşaması olan TOEFL IBT’de başarılı olmalarını çok büyük ölçüde kolaylaştırmaktadır.