Akademik Kadro


Önder ÖZBAY

TED Van Koleji Kurucu Müdürü / Kurucu Danışmanı

Branşı:

  • İngilizce Öğretmeni

Deneyimleri:

  • İKEM Koleji Genel Müdürü

  • Maarif Koleji Konyaaltı şubesi Müdürü

  • TED Afyon Koleji Kurucu Müdürü

  • Akdeniz Koleji İngilizce Öğretmeni

  • Ankara Yükseliş Koleji Genel Müdür Yardımcısı

  • TED Polatlı koleji ingilizce Bölüm Başkanı

  • TED Batman Koleji Kurucu Müdür Yardımcısı
  • TED Batman Koleji Kurucu Müdür Yardımcısı

  • Ankara Yükseliş Koleji İngilizce Öğretmeni

Eğitimi:

  • London School Of English / Selçuk Ünv. Eğt. Fak. İng. Öğrt.



Fatih TEZER

 Müdür Yardımcısı

Branşı:

  • Sosyoloji

Deneyimleri:

  • Final Dergisi Dershaneleri
  • Lüleburgaz Genç Değişim Lisesi
  • Van Bahçeşehir Koleji

Eğitimi:

  • Yüksek Lisans: Pamukkale Üniv. / Sosyal Bilimler Enstitüsü / Felsefe Gurubu Öğretmenliği
  • Lisans: Uludağ Üniv. / Fen Edebiyat Fakültesi / Sosyoloji

Ezgi DEVRİM

 Müdür Yardımcısı

Branşı:

  • İngilizce Öğretmenliği

Deneyimleri:

  • Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  • TED Karadeniz Ereğli Koleji Vakfı Özel Okulları

Eğitimi:

  • Hacettepe Üniversitesi, İngiliz Dili ve Edebiyatı

Güven HANİK

Müdür Yardımcısı

Branşı: Matematik Öğretmeni

Deneyimleri:

  • Samsun Hedef Akademi Etüt Merkezi Kurucu
  • Samsun Özel Başarı Koleji
  • Samsun Uğur Dershanesi SBS Şubesi

Eğitimi:

  • Kastamonu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Matematik Öğretmenliği

Büşra BAYRAM

Branşı : PDR Uzmanı

Deneyimleri:

  • Ankara Kıraç Eğitim Kurumları Onur Koleji 
  • Ankara MEV Gökkuşağı Özel Eğitim Anaokulu 
  • TED Van Koleji Okul Öncesi Öğretmenliği

Eğitimi:

  • Ankara Üniversitesi Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği
  • Ankara Üniversitesi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışman 

Seminerler-Kurslar:

  • Çocuk Objektif Testler (Porteous Labirentleri Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Okula Hazırlık Testi, Peabody Resim Kelime Testi, Gesell Gelişim Figürleri Testi, Bender Gestalt Görsel Motor Algılama Testi, Good Enough Harris Bir İnsan Çiz Testi, Kent E-G-Y Testi, Frankfurter Dikkat Testi)

          PDR Derneği İstanbul Şubesi

  • Uygulamalı Çocuk Merkezli ve Bilişsel Davranışçı Oyun Terapisi Eğitimi

          PsikoTerap-İST Eğitim ve Danışmanlık Merkezi

  • Mizaç ve Çocuk Eğitimi

          TED Van Koleji, Prof. Dr. Ziya SELÇUK

  • MMPI Uygulayıcı Eğitim

          Rasyonel Psikoloji, Albert Ellis Enstitüsü Türkiye Merkezi

  • WISC-R Uygulayıcı Eğitim

           Rasyonel Psikoloji, Albert Ellis Enstitüsü Türkiye Merkezi

  • ''Çocuk İstismarı, İlk yardım, Eğitimde İletişim ve Empati, Liderlik, Takım ruhu, Beden dili, Sofra adabı, Öfke kontrolü, Cinsel sağlık, Cumhuriyet yılları, Diksiyon, Asıl olan liderle birlikte ekip başarısı'' Eğitimleri

          Ufuk Geliştirme ve Liderlik Eğitimi Seminerleri Ankara Üniversitesi

  • Çocuk Yogası Eğitmenlik Eğitimi

          Ankara Üniversitesi

  • ''B2 (Intermediate) Seviye İngilizce'' Eğitimi

          Ankara English Time Dil Okulu

  • Akran Danışmanlık Eğitimi Şiddetsiz Bir Eğitim için Ne Yapılmalı Projesi

          T.C. Kalkınma Bakanlığı Sosyal Destek Programı


Songül DAĞAYNASI

Branşı: Anasınıfı Öğretmeni

Deneyimi:

  • Eğitim Gönüllüleri Vakfı Van Feyyaz Tokar Eğitim Parkı Drama Eğitmenliği (2016-2019).
  • Çocuk Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Çocuk Üniversitesi, Doğa Okulu, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi: Van (Temmuz 2018, Kasım 2018, Mayıs 2019)
  • SLO-2018-7457 kodlu Lisans Katılımlı BAP Projesi (Kasım 2018-Nisan 2019) Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Van

Eğitimi:

  • Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi/Okul Öncesi Öğretmenliği (Haziran,2019)

Seminerler ve Atölyeler:

  • Çocuk Çizimlerinden Çıkan Öyküler: Drama Atölyesi, Prof. Dr. Aysel KÖKSAL AKYOL,
  • 13. Ulusal Okul Öncesi Eğitimi Öğrenci Kongresi: Dijitalleşen Dünyada Çocuk Olmak. Afyon Kocatepe Üniversitesi: Afyonkarahisar (26-28 Nisan, 2018).,
  • Van  Orff Schulwerk Semineri, Can Emre UYGAN, Süphan Anaokulu: Van (6 Mayıs 2018).
  • BOMED Bedenin Büyülü Sesleri Ritim Eğitimi,İbrahim Topçu,Oyun Avcıları:Van(12 Ocak 2020)

Yayınlar:

  • Dağaynası, S. ve Parlak-Rakap, A. (26-28 Nisan, 2018). Geçmiş ve Bugünümüz Arasında: Büyükanne-Büyükbabalardan Çocuklarımıza. 13. Ulusal Okul Öncesi Eğitimi Öğrenci Kongresi: Dijitalleşen Dünyada Çocuk Olmak. Afyon Kocatepe Üniversitesi: Afyonkarahisar.
  • Dağaynası, S., Parlak-Rakap, A. ve Durmuş A. (25-27 Nisan, 2019) Çevre Eğitimi Temelli Eğitim Programının Erken Çocukluk Dönemindeki Çocuklara Etkisinin İncelenmesi 14.Ulusal Okul Öncesi Eğitimi Öğrenci Kongresi: Çocuğun Ekolojik Dünyası. İstanbul Maltepe Üniversitesi


Betül GÜREL

Branşı: Anasınıfı Öğretmeni

Deneyimi:

  • TED Tokat koleji okul öncesi öğretmeni

Eğitimi:

  • Sinop Üniversitesi okul öncesi öğretmenliği 

Meryane GİRİŞKEN

Branşı: Anasınıfı Öğretmeni

Deneyimleri:

  • Ankara Kıraç Eğitim Kurumları Onur Koleji 
  • Ankara MEV Gökkuşağı Özel Eğitim Anaokulu 

Eğitimi:

  • Ankara Üniversitesi Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği

Sevda BERKİ

Branşı: Anasınıfı Öğretmeni

Deneyimi:

  • Ağrı Kardelen Anaokulu
  • Ağrı Seyit Ali Onbaşı Anaokulu
  • Ağrı Soma madenciler İlkokulu

Eğitimi:

  • Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği

Emrah YILDIZ

Branşı: Sınıf Öğretmeni

Deneyimi:

  • Hisar Eğitim Kurumları
  • MEB İcadiye İlkokulu 
  • Çamlıca ERA Koleji
  • Ferah Büyük Çamlıca Koleji
  • İstanbul Üniversitesi Vakfı Ataşehir Adı Güzel Okulları

Eğitimi:

  • Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği
  • Anadolu Üniversitesi WEB Tasarım ve Kodlama

Kurslar:

  • Uludağ Üniversitesi Akıl Oyunları ve Satranç Eğitmenliği
  • Uludağ Üniversitesi Robotik Kodlama Eğitmenliği
  • Bemar Kariyer WEB ve Grafik Tasarım
  • İsmek Bilgisayar İşletmenliği 

Ümit BİLENKİŞİ

Branşı: Sınıf Öğretmeni

Deneyimi:

  • İskenderun Doğa Koleji Sınıf Öğretmeni
  • Van Doğa Koleji Sınıf Öğretmeni

Eğitimi:

  • Erzincan Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf  Öğretmenliği

Mülkiye ÖZGÜNER

Branşı: Sınıf Öğretmeni

Deneyimi:

  • Ordu-Mesudiye-Kavaklıdere Köyü
  • Van Kavuncu Köyü 
  • Van Bostaniçi Köyü
  • Van Merkez Hacı Ömer Sabancı İlkokulu
  • Van Merkez Hüsrevpaşa İlkokulu
  • Özel Çınar Koleji
  • Özel Çağdaş Koleji
  • Yüzüncü Yıl Vakfı İlköğretim Okulu
  • Bahçeşehir Koleji
  • Doğa Koleji

Eğitimi:

  • Van Eğitim Enstitüsü Sınıf Öğretmenliği 

Eylem PULAT

Branşı: Sınıf Öğretmeni

Deneyimi:

  • TecnoKids LEGO Aktivite Merkezi Eğitmeni
  • Van Filo İlköğretim Okulu Sınıf Öğretmeni

Eğitimi:

  • Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf  Öğretmenliği

Rabia ÖZTÜRK

Branşı: Sınıf Öğretmeni

Deneyimi:

  •  

Eğitimi:

  • 9 Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği

Hacer ÇELİK

Branşı: Türkçe Öğretmeni

Eğitimi:

  • Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Lisans
  • Kocaeli Üniversitesi Pedagojik Formasyon

Deneyimleri:

  • TOKİ İkram Cirit Anadolu Lisesi - Eskişehir
  • Ticaret Borsası Lisesi - Eskişehir
  • Fen Bilimleri Dershanesi - Kocaeli

Gizem SAKİN 

Branşı: Fen Bilimleri Öğretmeni

Deneyimleri:

  • Bursa Plato Dershanesi
  • Bursa Nilüfer Artı Dershanesi 
  • Bursa Osmangazi İlköğretim Okulu 
  • Bursa Yedidağ Dershanesi
  • Van Türk Telekom Fen Lisesi
  • Van Bahçeşehir Koleji 

Eğitimi:

  • Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü
  • Uludağ Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Biyoloji Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans

Kurslar:

  • Bursa Nilüfer Halk Eğitim Merkezi Okul Öncesi Eğitimi
  • Bahçeşehir Üniversitesi STEM Lider Öğretmeni Sertifikası

Melahat ÜNSALAN

Branşı: Sosyal Bilgiler Öğretmeni

Deneyimleri:

  • Safranbolu İmamhatip Lisesi
  • Daday Lisesi
  • Uğur Okulları Kağıthane Kampüs
  •  

Eğitimi: 

  • Kırklareli Üniversitesi Tarih
  • Anadolu Üniversitesi Felsefe

Kurslar:

  • İşaret Dili Eğitmenliği 
  • Zeka Oyunları Eğitmenliği
  • Özel Eğitim

Fidan Çiftçi KAVAL

Branşı: İngilizce Öğretmeni

Deneyimleri:

  • Hatay İkay Eğitim Merkezi 
  • Van Ağzı Kara İlköğretim okulu
  • Özel Dil-Bil Eğitim Merkezi

Yurt Dışı Eğitim Programları:

  • CERFTIFICATE IN ESOL SKILS FOR LIFE (ENGLAND)
  • OPEN DOORS INTERNATION LANGUAGE SCHOOL (ENGLAND)
  • TEACHING ENGILSH TO SPEAKERS OF OTHER LANGUAGES (ENGLAND)

Eğitimi:

  • Yüzüncü Yıl Üniversitesi Edebiyat Fak. İng. Dili ve Edebiyatı Y. lisans
  • Yüzüncü Yıl Üniversitesi Edebiyat Fak. İng. Dili ve Edebiyatı lisans

Ali ÖZER

Branşı: İngilizce Öğretmeni

Deneyimleri:

  • Çanakkale British Culture Language Center
  • American Culture Language Course

Eğitimi:

  • Lise: Samsun Akpınar Anadolu Öğretmen Lisesi
  • Lisans: Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Batı Dilleri ve Edebiyatı / İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü

Aysun KARAKUŞ

Branşı: İngilizce Öğretmeni

Deneyimleri:

  • Van Mehmetçik Selen İlkokulu İngilizce Öğretmeni

Eğitimi:

  • Bingöl Üniversitesi Fen Edebiyat Fak. İngiliz Dili ve Edebiyatı
  • Çocuk Gelişimi

Leyla EBİK

Branşı: İngilizce Öğretmeni

Deneyimi:

  • Karabük Halk Eğitim Merkezi İngilizce Öğretmeni

Eğitimi:

  • Karabük Üniversitesi Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı 
  • Alpaslan Anadolu Lisesi Yabancı Dil Bölümü

Halil SEVİMLİ

Branşı: İngilizce Öğretmeni

Deneyimi:

  • Batman Özel Basut Koleji

Eğitimi:

  • Lisans / Bingöl Üniv. / Fen Edebiyat Fak./ İngiliz Dili ve Edebiyatı
  • Yüksek Lisans / Van Yüzüncü Yıl Üniv. / Edebiyat Fak./ İngiliz Dili ve Edebiyatı
  • Higher Vocational State School in Wloclawek - Poland

Sahar KAMRANİ

Branşı: İngilizce Öğretmeni

Deneyimi:

  • Teacher of All Levels at Noavaron Language Center / Khoy, IRAN
  • Freelance English Teacher
  • Freelance Tronslator

Eğitimi:

  • Lisans / Payame Noor University / Bachelor of Art in English Translating

Kurslar ve Sertifikalar:

  • TTC sertifikası, ITTi New York, 2018
  • Teach English Abroad (TESOL)

Asena OZAN

Branşı: Fransızca Öğretmeni

Deneyimi:

  •  

Eğitimi:

  •  

Fatih GÖREN

Branşı: Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmeni

Deneyimleri:

  • Van İpekyolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Bilgi İşlem
  • Van Saray Karahisar Orta Okulu

Eğitimi:

  • Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmeni

Furkan BOZKURT

Branşı: Müzik Öğretmeni

Enstrüman:

  • Bağlama
  • Gitar
  • Davul
  •  Piyano 
  • Cümbüş

Deneyimleri:

  • Van Özel Çınar Koleji
  • Van Tuşba Halk Eğitim Merkezi

Eğitimi:

  • Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitim Bölümü Müzik Öğretmenliği

Şazimet KAYNAR ÖZGÜL

Branşı: BEDEN EĞİTİMİ

  •  Atletizm
  •  Voleybol
  • Jimnastik
  • Çocuk Platesi Uzmanı
  • Tenis Antrenörlüğü

Deneyimleri:

  • Çanakkale Gökçeada Endüstri meslek lisesi
  • Çanakkale Gökçeada ilköğretim okulu
  • Çanakkale Gökçeada Lisesi 
  • Çanakkale Gökçeada Anaokulu 

Eğitimi:

  • Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Öğretmenliği
  • Çanakkale Gökçeada Lisesi Spor Bölümü

Ayşe Deniz ÖZTÜRK

Branşı: Yüzme Eğitimi Öğretmeni

• Yüzme

• Dalgıçlık

Deneyimleri:

  • Isparta Süleyman DEMİREL Üniversitesi Yüzme ve Dalgıçlık Eğitmeni

Eğitimi:

  • Süleyman Demirel Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Spor Bilimleri Bölümü Lisans

Öykü YILMAZ

Branşı: Görsel Sanatlar Öğretmeni

Deneyimleri:

  • Van Halk Eğitim Merkezine Bağlı Kendi Atolyesi
  • Çocuk Akademisi Görsel Sanatlar Öğretmeni

Eğitimi:

  •  Afyonkocatepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim İş Öğretmenliği

Doğan YILMAZ

Branşı: Görsel Sanatlar Öğretmeni

Deneyimleri:

  • Afyonkarahisar Endüstri meslek lisesi
  • Afyonkarahisar ilçesi Dinar Sanat galerisi  
  • Müzed Çocuk Sanat Atolyeleri Türk Ecz. Birliği Resim Sergisi 2015
  • Gençlik Buluşması 2015

Eğitimi:

  •   Afyonkarahisar Y. Lisans/Sosyal Bilimler Enstitüsü Güzel Sanatlar Fakültesi Sanat ve Tasarım Bölümü
  •   Afyonkarahisar Güzel Sanatlar Fakültesi Resim yandal Grafik
  •   Eskişehir Anadolu Güzel Sanatlar Fakültesi Çizgi Film ve Animasyon

Tuğrul ÇATMIŞ

Branşı: Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni

Deneyimi:

  • Temelli çok programlı Anadolu lisesi ANKARA
  • Artsam Koleji Kastamonu
  • Vali haydar Bey Anadolu lisesi Van 
  • Uğur temel lisesi Van
  • Amerikan kültür koleji Van

Eğitimi:

  • Lisans/Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 
  • Dini Danışmanlık ve Rehberlik Konya Selçuk Üniversitesi

Aday öğretmenler Türk Eğitim Derneği Genel Merkezi İnsan Kaynaklarına elektronik ortamda (ik.ted.org.tr) yapacakları başvurular sistem üzerinden değerlendirildikten sonra  bir üst değerlendirmeye kalan aday öğretmenlerin mülakatları TED Üniversitesi Akademisyenleri , TED danışmanları , koordinatörleri ve PDR uzmanları tarafından gerçekleştirilmekte ve okullarımıza yönlendirilmektedir.

Aramıza yeni katılan öğretmenlere oryantasyon programı ve yıl boyu sürecek interaktif eğitim verilmektedir.

Atatürk

Ansolon